[vc_row full_width=”stretch_row_content_no_spaces”][vc_column][vc_single_image image=”731″ img_size=”full” alignment=”center” lazy_loading=”true”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_heading main_heading=”Medyada Biz” alignment=”left” margin_design_tab_text=”” main_heading_margin=”margin-bottom:40px;”][/ultimate_heading][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

Milliyet

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Türkiye’nin gıda arzı noktasında eksikleri bulunduğunu belirterek, “Kendi kendimize yeten bir ülke değiliz. Hedefimiz, 2021 yılında et ithalatı yapmayacak düzeye gelmek.” dedi.

Gıda İçecek ve Tarım Politikaları Araştırmaları Merkezi (GIFT) Yönetim Kurulu Başkanı Samet Serttaş da zirvede iklim değişikliğinin tarım sektörünü nasıl etkileyeceğinin konuşulacağını ifade ederek, “Yapılan araştırmalara göre, iklim değişikliğinden dolayı 10 yıl içinde tarımda verim kaybı yüzde 2’i bulacak.” dedi. Haberin detayı için tıklayınız.


Beyaz Gazete

Gıda Tarım Politikaları Merkezi Başkanı Samet Serttaş: ”İkinci konferansımızla beraber yeni politikaları Tarım Bakanlığı’nın süreçlerine entegre etmeye çalışacağız”- ”İnsanlar için daha sağlıklı bir beslenmeyi nasıl sağlayabiliriz, obeziteyle mücadelede nasıl biz de yer alabiliriz konularını konuşuyor olacağız. Haberin detayı için tıklayınız.


Milli Gazete

Gıda Takviyesi Beslenme Derneği (GTBD) ile Gıda, İçecek ve Tarım Politikaları Araştırma Derneği (GİFT) tarafından düzenlenen 2’nci Tarım Gıda ve Beslenme Politikaları Zirvesi’nde, Türkiye’nin gıda sorunları başta olmak üzere tarım ve hayvancılıkta yürütülmesi gereken politikalar masaya yatırıldı. Uluslararası alanda geniş bir katılımın olduğu zirvede, iklim değişikliğinin su kaynakları ve tarımsal verim üzerindeki etkisi ile iklim değişikliğinin akıllı teknoloji kullanımı konuları ele alındı. Öte yandan Türkiye’nin gıda haritasına ilişkin önemli bilgiler de paylaşıldı. Haberin detayı için tıklayınız.


Haberler.com

Tarım Gıda ve Beslenme Politikaları Zirvesi için Türkiye’ye gelen Prof. Dr. John Foreyt: “Amaç her zaman sağlıklı olmak, kilo değil” “Hükümetle, endüstriyle beraber çalışmak obezite problemini azalacak” Haberin detayı için tıklayınız.

 


İHA

2. Tarım Gıda ve Beslenme Politikaları Zirvesi için Ankara’ya gelen Prof. Dr. John Foreyt İhlas Haber Ajansının sorularını yanıtladı. Haberin detayı için tıklayınız.


Dünya Gazetesi

Ankara’da 2. si düzenlenen Tarım Gıda ve Beslenme Politikaları Zirvesine katılan Sağlıklı Yaşam Tasarımcısı Prof. Dr. John Foreyt Dünya Gazetesi’nden Yasemin Salih’in sorularını yanıtladı.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]

Sözlük

[/vc_column_text][vc_column_text]

Yararlı Kaynaklar

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]