[vc_row][vc_column][vc_column_text]Gıda İçecek ve Tarım Politikaları Araştırmaları Merkezi, Covid19 tehdidi ilk ortaya çıktığı günden itibaren genel merkezinde gerekli tedbirleri almış, çalışanlarına Covid19 tehlikesinden nasıl korunmaları gerektiği konusunda bilgilendirmiştir.

Bu konuda yürütülmesi gereken adımları dikkatle yerine getirirken uzaktan çalışma modeline geçerek Covid19 riskinden kurum çalışanlarını korumaktadır.

GİFT, Sağlık Bakanlığı’nın Covid19 koruma ve kontrol önlemlerine harfiyen uymakta ve paydaşlarına doğru bilginin iletimi sağlamaktadır.

Gıda İçecek ve Tarım Politikaları Merkezi olarak yürütmekte olduğumuz toplu organizasyonları dijitalleştirerek Covid19 ile mücadelede sosyal mesafenin azaltılmasına hassasiyetle özen göstermektedir.

Covid19 ile ilgili kamuoyunda paniğe yol açabilecek sosyal medyada asılsız haber yapılmaması, paylaşılmaması ve yapanlarla ilgili yaptırımlar hakkında kurumumuz hem çalışanlarını hem de ulaşabildiği kitleyi bilgilendirilmiştir.

GİFT olarak konuyu çok yakından takip etmekte, gereken önlemleri ilgili birimlerle koordineli şekilde almakta, sağlığımızı korumak için tüm imkanları sonuna kadar kullanmaktayız.

Covid19 salgını sebebiyle gerek yurt içinde gerek de küresel ölçekte tarım ve gıda sektöründe yaşanan değişimleri ve yeni gelişmeleri tedarik zincirindeki hiçbir aktörün mağdur olmaması için süreci yakından takip etmekte ve paydaşlarımıza iletişim kanalları yoluyla duyurmaktadır.

Son olarak, sarf edilen her bir çaba için minnettar olduğumuzu belirtirken üretimin devamlılığını sağlayan gıda üreticilerine, çiftçilerimize, gıda ve tarım tedarik zincirinde yer alan tüm çalışanlara teşekkürü bir borç biliriz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur,

GİFT[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]